DYSKOLIZA OZONOWA

Terapia ozonowa w dyskopatii lędźwiowej.

Dyskoliza ozonowa jest to minimalnie inwazyjna metoda leczenia dyskopatii lędźwiowej polegająca na przezskórnym nakłuciu krążka międzykręgowego i bezpośrednim wstrzyknięciu terapeutycznej mieszany gazów: ozonu i tlenu. Ozon (O3) to niestabilny gaz o silnie utleniających właściwościach, stosowany od lat w medycynie m.in. ze względu na właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne.

Dyskoliza ozonowa wykonywana jest w trybie ambulatoryjnym. Planowanie i przeprowadzenie zabiegu odbywa się pod kontrolą tomografii komputerowej.

Zabieg wykonywany jest ambulatoryjnie ponieważ jest bezpieczny, praktycznie nie ma większego ryzyka dla pacjenta, jak przy każdym zwykłym zastrzyku. Dodatkowo dzięki właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym ozonu możliwość wystąpienia miejscowej infekcji jest praktycznie zbliżone do zera. Ozon podany miejscowo przyśpiesza gojenie. Czas trwania zabiegu jest krótki, nawet poniżej 30 min. Po dwóch godzinach od zabiegu pacjent jest wypisany do domu.

W 75 – 80% przypadków dyskoliza ozonowa prowadzi do wyraźnego zmniejszenia lub ustąpienia dolegliwości bólowych.
W oparciu o piśmiennictwo fachowe można stwierdzić, że efekty leczenia są zbliżone do metody chirurgicznej discektomii. Ryzyko wystąpienia powikłań jest minimalne, zdecydowanie niższe w porównaniu z innymi metodami zabiegowymi.
Dyskoliza ozonowa nie grozi pogorszeniem stanu zdrowia pacjenta, niepowodzenie zabiegu to brak poprawy.
Dyskoliza ozonowa nie stanowi przeciwwskazania do leczenia operacyjnego.

Kwalifikacja do zabiegu prowadzona jest w ramach konsultacji medycznej, w oparciu o aktualne badanie metodą rezonansu magnetycznego, przez lekarzy specjalistów w ośrodkach:

NZOZ Radiologica Oddział Choroszczy w Choroszczy
NZOZ Radiologica Oddział Wola w Warszawie
NZOZ Radiologica Net w Rumii.

Zabiegi terapeutyczne pod kontrolą Tomografii Komputerowej:

BLOKADA KRĘGOSŁUPA
DYSKOLIZA OZONOWA

SPRAWDŹ CENNIK ZABIEGÓW:

Dyskoliza ozonowa odcinek L/S jeden poziom

2 000 pln

Dyskoliza ozonowa odcinek L/S dodatkowy poziom

1 000 pln

Blokada sterydowa kregosłupa

500 pln